24 серпня Україна відзначає свою незалежність. Незалежність від інших країн, інших правителів. До своєї незалежності Україна пройшла довгий і не легкий шлях. Кожний намагався її поділити, взяти під свій контроль.

Початок прийняття незалежності був 17 березня 1991 року. В цей день проводився єдиний в історії СРСР Всесоюзний референдум про збереження СРСР. Одночасно з цим референдумом в Україні за наполяганням Народного Руху України за перебудову було проведене республіканське консультативне опитування: “чи згодні ви, що б Україна була у складі Союзу Суверенних Республік на підставі Декларації про державний суверенітет України”. Позитивно на нього відповіло більше 80% опитаних. Наслідком ідеологічної боротьби Народного Руху України за перебудову стало те, що референдумом і опитуванням в Україні були легітимізовані мінімум дві зовсім різні форми союзної держави і зроблений крок до незалежності – зобов’язання республіканській владі розробити і прийняти Декларацію про суверенітет України. 16 липня 1990 року Верховною Радою Української PCP прийнята Деклара́ція про́ держа́вний сувереніте́т Украї́ни — документ про проголошення державного суверенітету України. Одночасно того ж 16 липня 1990 року Верховна Рада Української РСР ухвалила постанову «Про День проголошення незалежності України».

Оскільки 24 серпня 1991 року Верховна Рада Української РСР ухвалила Акт проголошення незалежності України, який 1 грудня 1991 року підтвердив народ на Всеукраїнському референдумі, виникла потреба змінити дату святкування Дня незалежності України. 20 лютого 1992 року Верховна Рада України ухвалила постанову «Про День незалежності України». У ній зазначено:

Постанова Верховної Ради України від 20.02.1992 №2143-XII «Про День незалежності України» Зважаючи на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності, підтверджуючи історичну вагомість прийняття Акта проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року. Тому від 1992 року День незалежності України щороку відзначається 24 серпня.

Від самого початку незалежності України ми не брали участь ні в яких війнах і на нашій території їх також не було. Але і нас це не оминуло.

Сам факт прийняття незалежності мало велике значення для самої країни та її народу. Адже до цього моменту Україна йшла довго, перебуваючи під впливом різни країни, і виступаючи за їхні інтереси.