Ліс – це одне з найкращих і найцінніших багатств, якими наділила нас матінка-природа. І, мабуть, немає жодної людини, яка б не милувалась красою та величчю лісових просторів. Ліс – це свіже повітря, спів птахів, чарівні пахощі квітів, заспокійлива пісня лісових струмків. Ліси – це «легені» нашої планети. Та для одних людей ліс – це естетичне та оздоровче джерело, а для інших – це джерело наживи та збагачення.

На сьогоднішній день великою екологічною проблемою є вирубування лісів. Люди масово знищують ліси, забруднюють річки, навколишнє середовище, викиди газів і будування електро станцій призводить до забруднення повітря. Найбільш глобальною є вирубка лісів. Українські Карпати зовсім скоро стануть схожими на Кримські гори: лисі. Загалом, за останні 50 років людство спромоглося знищити більше 50% усіх лісів. Експерти застерігають, якщо ставлення суспільства до лісу не зміниться, вже через декілька десятків років вони стануть рідкістю. У Держлісагентстві зазначають, що лише у 2015 році обсяг незаконних рубок в Україні склав 24,1 тисяч кубометрів. Та у реальності ця цифра в десятки разів більша. Згідно з даними Держмитслужби, щороку з України вивозять деревини на суму близько 272 мільйонів доларів. Однак скільки ще вивозять за кордон незаконно, експерти сказати не можуть. Припускають лише, що браконьєри можуть заробляти вдвічі більше цієї суми. Вирубування лісів в Україні нелегально особливо у зимовий період досягає критичного рівня.

Основні причини зайнятості населення в незаконній вирубці лісів зрозумілі – соціально-економічний стан українців не найкращий, і з кожним роком ситуація тільки погіршується.

Багато кого було притягнуто до кримінальною відповідальності, але це не допомогло, ліс продовжують вивозити. Нам розказують що після вирубки певної площі лісу, вони цю територію засаджують новими деревами, але в це мало хто вірить.

Наслідки:

Через масовий вивіз лісу грузовими машинами дороги в страшному стані, яма на ямі. Після таких доріг машину треба здавати в ремонт. На заході країни де розвивається туризм, це завдає великих збитків, адже люди надають перевагу курортам до яких прокладено асфальтовану дорогу.

Другою проблемою є те, що після суцільних або непродуманих рубок схили втрачають здатність затримувати вологу та створюють небезпеку сходження снігових лавин або селів. Опади безперешкодно стікають до річок, викликаючи їхнє переповнення і розливання. Це призводить до повеней та паводків, відповідно, погіршується якість ґрунту та родючість. Крім цього, вирубування карпатських лісів зумовлює зменшення біорізноманіття, знищення ареалів рідкісних видів флори і фауни, загибель цінних природних екосистем та негативний вплив на клімат усієї України.